ELL-6RH7R5M
Panasonic Electronic Components
Product No:
ELL-6RH7R5M
Description:
FIXED IND 7.5UH 1.25A 80MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.25 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.252" L x 0.236" W (6.40mm x 6.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 80mOhm
Inductance 7.5 µH