ELL-6SH681M
Panasonic Electronic Components
Product No:
ELL-6SH681M
Description:
FIXED IND 680UH 160MA 4.3OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.130" (3.30mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 160 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.252" L x 0.236" W (6.40mm x 6.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 4.3Ohm
Inductance 680 µH