ELL-8TP2R5NB
Panasonic Electronic Components
Product No:
ELL-8TP2R5NB
Description:
FIXED IND 2.5UH 6.5A 7 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 5.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 6.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
DC Resistance (DCR) 7mOhm
Inductance 2.5 µH