ELL-ATP181MB
Panasonic Electronic Components
Product No:
ELL-ATP181MB
Description:
FIXED IND 180UH 750MA 320MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 750mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 750 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 320mOhm
Inductance 180 µH