ELL-VEG220M
Panasonic Electronic Components
Product No:
ELL-VEG220M
Description:
FIXED IND 22UH 400MA 1.2 OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 330mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 400 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.2Ohm
Inductance 22 µH