ELL-VEG2R2N
Panasonic Electronic Components
Product No:
ELL-VEG2R2N
Description:
FIXED IND 2.2UH 1.25A 110MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 1.1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.25 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 110mOhm
Inductance 2.2 µH