ELT-5KT6R8MA
Panasonic Electronic Components
Product No:
ELT-5KT6R8MA
Description:
FIXED IND 6.8UH 760MA 300MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 760 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.228" L x 0.205" W (5.80mm x 5.20mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 300mOhm
Inductance 6.8 µH