ERA-14HD270U
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERA-14HD270U
Package:
1210
Description:
RES SMD 27 OHM 0.5% 1/4W 1210
In Stock : 1271
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1210
Resistance 27 Ohms
Series ERA-14
Power (Watts) 0.25W, 1/4W