ERA-1ARC3831C
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERA-1ARC3831C
Description:
RES SMD 3.83K OHM 1/20W 0201
In Stock : 950
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Tolerance ±0.25%
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0201
Ratings -
Resistance 3.83 kOhms
Series ERA-1A
Power (Watts) 0.05W, 1/20W