ERA-1ARW3401C
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERA-1ARW3401C
Description:
RES SMD 3.4KOHM 0.05% 1/20W 0201
In Stock : 954
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Tolerance ±0.05%
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Ratings -
Resistance 3.4 kOhms
Series ERA-1A
Power (Watts) 0.05W, 1/20W