ERA-2APB1331X
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERA-2APB1331X
Description:
RES SMD 1.33KOHM 0.1% 1/16W 0402
In Stock : 799
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.33 kOhms
Series ERA-2A
Power (Watts) 0.063W, 1/16W