ERA-2ARB1962X
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERA-2ARB1962X
Description:
RES SMD 19.6KOHM 0.1% 1/16W 0402
In Stock : 19510
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 19.6 kOhms
Series ERA-2A
Power (Watts) 0.063W, 1/16W