ERA-3ARB2102V
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERA-3ARB2102V
Description:
RES SMD 21K OHM 0.1% 1/10W 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 21 kOhms
Series ERA-3A
Power (Watts) 0.1W, 1/10W