ERA-6APB432V
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERA-6APB432V
Description:
RES 4.3K OHM 0.1% 1/8W 0805
In Stock : 19
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 4.3 kOhms
Series ERA-6A
Power (Watts) 0.125W, 1/8W