ERA-6ARB4122V
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERA-6ARB4122V
Description:
RES 41.2K OHM 0.50% 1/8W 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 41.2 kOhms
Series ERA-6A
Power (Watts) 0.125W, 1/8W