ERA-8ARB1872V
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERA-8ARB1872V
Description:
RES SMD 18.7K OHM 0.1% 1/4W 1206
In Stock : 4700
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 18.7 kOhms
Series ERA-8A
Power (Watts) 0.25W, 1/4W