ERA-S15J472V
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERA-S15J472V
Description:
RES TEMP SENS 4.7K OHM 5% 1/10W
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Composition Metal Film
Applications Temperature Correction Circuits
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Temperature Coefficient 1500ppm/°C
Product Status Obsolete
Resistance 4.7 kOhms
Series ERAS
Power (Watts) 0.1W, 1/10W