ERA-S15J820V
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERA-S15J820V
Description:
RES TEMP SENS 82 OHM 5% 1/10W
In Stock : 4436
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Composition Metal Film
Applications Temperature Correction Circuits
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Temperature Coefficient 1500ppm/°C
Product Status Obsolete
Resistance 82 Ohms
Series ERAS
Power (Watts) 0.1W, 1/10W