ERA-S27J221V
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERA-S27J221V
Description:
RES TEMP SENS 220 OHM 5% 1/10W
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Composition Metal Film
Applications Temperature Correction Circuits
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Temperature Coefficient 2700ppm/°C
Product Status Obsolete
Resistance 220 Ohms
Series ERAS
Power (Watts) 0.1W, 1/10W