ERA-V33J121V
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERA-V33J121V
Description:
RES TEMP SENS 120 OHM 5% 1/16W
In Stock : 14006
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Composition Metal Film
Applications Temperature Correction Circuits
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Temperature Coefficient 3300ppm/°C
Product Status Obsolete
Resistance 120 Ohms
Series ERAV
Power (Watts) 0.063W, 1/16W