ERA-V39J220V
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERA-V39J220V
Description:
RES TEMP SENS 22 OHM 5% 1/16W
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Composition Metal Film
Applications Temperature Correction Circuits
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Temperature Coefficient 3900ppm/°C
Product Status Obsolete
Resistance 22 Ohms
Series ERAV
Power (Watts) 0.063W, 1/16W