ERD-S1TJ204V
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERD-S1TJ204V
Description:
RES 200K OHM 5% 1/2W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.091" Dia x 0.250" L (2.30mm x 6.35mm)
Temperature Coefficient -150/ -500ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 200 kOhms
Series ERDS1
Power (Watts) 0.5W, 1/2W