ERJ-12SF6041U
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-12SF6041U
Package:
1812
Description:
RES 6.04K OHM 1% 3/4W 2010
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1812
Ratings AEC-Q200
Resistance 6.04 kOhms
Series ERJ-12S
Power (Watts) 0.75W, 3/4W