ERJ-1GEF1581C
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-1GEF1581C
Package:
0201
Description:
RES SMD 1.58K OHM 1% 1/20W 0201
In Stock : 30879
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0201
Resistance 1.58 kOhms
Series ERJ-1GE
Power (Watts) 0.05W, 1/20W