ERJ-1GNF3903C
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-1GNF3903C
Description:
RES SMD 390K OHM 1% 1/20W 0201
In Stock : 225270
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Ratings -
Resistance 390 kOhms
Series ERJ-1GN
Power (Watts) 0.05W, 1/20W