ERJ-2BQFR43X
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-2BQFR43X
Package:
0402
Description:
RES 0.43 OHM 1% 1/6W 0402
In Stock : 7502
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 430 mOhms
Series ERJ-2B
Power (Watts) 0.167W, 1/6W