ERJ-2RKF5622X
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-2RKF5622X
Description:
RES SMD 56.2K OHM 1% 1/10W 0402
In Stock : 286266
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 56.2 kOhms
Series ERJ-2RK
Power (Watts) 0.1W, 1/10W