ERJ-3EKF1374V
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-3EKF1374V
Description:
RES SMD 1.37M OHM 1% 1/10W 0603
In Stock : 3844
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.37 MOhms
Series ERJ-3EK
Power (Watts) 0.1W, 1/10W