ERJ-3RBD2320V
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-3RBD2320V
Description:
RES 232 OHM 0.5% 1/10W 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 232 Ohms
Series ERJ-3RB
Power (Watts) 0.1W, 1/10W