ERJ-6BWFR043V
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-6BWFR043V
Description:
RES 0.043 OHM 1% 1/2W 0805
In Stock : 26982
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient 0/ +200ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 43 mOhms
Series ERJ-6BW
Power (Watts) 0.5W, 1/2W