ERJ-6CWDR018V
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-6CWDR018V
Package:
0805
Description:
0805 CURRENT SENSING RES. 0.5%,
In Stock : 84
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.081" L x 0.051" W (2.05mm x 1.30mm)
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 18 mOhms
Series ERJ-6CW
Power (Watts) 0.5W, 1/2W