ERJ-6RBD2371V
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-6RBD2371V
Description:
RES 2.37K OHM 0.5% 1/10W 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 2.37 kOhms
Series ERJ-6RB
Power (Watts) 0.1W, 1/10W