ERJ-8BQF3R0V
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-8BQF3R0V
Description:
RES SMD 3 OHM 1% 1/2W 1206
In Stock : 180658
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 3 Ohms
Series ERJ-8B
Power (Watts) 0.5W, 1/2W