ERJ-8BQFR24V
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-8BQFR24V
Package:
1206
Description:
RES 0.24 OHM 1% 1/2W 1206
In Stock : 30563
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 240 mOhms
Series ERJ-8B
Power (Watts) 0.5W, 1/2W