ERJ-8BWFR075V
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-8BWFR075V
Description:
RES 0.075 OHM 1% 1W 1206
In Stock : 115132
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient 0/ +100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 75 mOhms
Series ERJ-8BW
Power (Watts) 1W