ERJ-B2AF682V
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-B2AF682V
Package:
0612
Description:
RES 6.8K OHM 1% 3/4W 0612
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0612
Ratings -
Resistance 6.8 kOhms
Series ERJ-B2
Power (Watts) 0.75W, 3/4W