ERJ-D1CFR022U
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-D1CFR022U
Package:
1020
Description:
RES 0.022 OHM 2W 2010 WIDE
In Stock : 1838
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1020
Ratings AEC-Q200
Resistance 22 mOhms
Series ERJ-D1
Power (Watts) 2W