ERJ-D2DJR015V
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-D2DJR015V
Description:
RES 0.015 OHM 1W 1206 WIDE
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 15 mOhms
Series ERJ-D2
Power (Watts) 1W