ERJ-H2RF3742X
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-H2RF3742X
Package:
0402
Description:
RES 37.4K OHM 1% 1/10W 0402
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 37.4 kOhms
Series ERJ-H2R
Power (Watts) 0.1W, 1/10W