ERJ-H3ED3901V
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-H3ED3901V
Description:
RES 3.9K OHM 0.5% 1/8W 0603
In Stock : 4890
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 3.9 kOhms
Series ERJ-H3E
Power (Watts) 0.125W, 1/8W