ERJ-HP6F3160V
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-HP6F3160V
Description:
RES 316 OHM 1% 1/2W 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 316 Ohms
Series ERJ-HP6
Power (Watts) 0.5W, 1/2W