ERJ-L06UJ49MV
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-L06UJ49MV
Package:
0805
Description:
RES 0.049 OHM 5% 1/4W 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 49 mOhms
Series ERJ-L06
Power (Watts) 0.25W, 1/4W