ERJ-L08UJ70MV
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-L08UJ70MV
Package:
1206
Description:
RES 0.07 OHM 5% 1/3W 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 70 mOhms
Series ERJ-L08
Power (Watts) 0.333W, 1/3W