ERJ-L14UJ35MU
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-L14UJ35MU
Package:
1210
Description:
RES 0.035 OHM 5% 1/3W 1210
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings AEC-Q200
Resistance 35 mOhms
Series ERJ-L14
Power (Watts) 0.333W, 1/3W