ERJ-L1DUF52MU
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-L1DUF52MU
Package:
2010
Description:
RES 0.052 OHM 1% 1/2W 2010
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Ratings AEC-Q200
Resistance 52 mOhms
Series ERJ-L1D
Power (Watts) 0.5W, 1/2W