ERJ-P03J2R0V
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-P03J2R0V
Description:
RES SMD 2 OHM 5% 1/5W 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient -150/ +400ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 2 Ohms
Series ERJ-P03
Power (Watts) 0.2W, 1/5W