ERJ-P06J823V
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-P06J823V
Package:
0805
Description:
RES SMD 82K OHM 5% 1/2W 0805
In Stock : 1310
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 82 kOhms
Series ERJ-P06
Power (Watts) 0.5W, 1/2W