ERJ-P08F6343V
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-P08F6343V
Description:
RES SMD 634 KOHM 1% 2/3W 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 634 kOhms
Series ERJ-P08
Power (Watts) 0.667W, 2/3W