ERJ-PA2D3301X
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-PA2D3301X
Package:
0402
Description:
RES 3.3K OHM 0.5% 1/4W 0402
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 3.3 kOhms
Series ERJ-PA2
Power (Watts) 0.25W, 1/4W