ERJ-PA3D3573V
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-PA3D3573V
Description:
RES SMD 357K OHM 0.5% 1/3W 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 357 kOhms
Series ERJ-PA3
Power (Watts) 0.333W, 1/3W